Úvod / Motivácia / Motivácia ako základ

Motivácia ako základ

Motivácia ako základ-thumb

 

Motivácia ako základ

 

Nepovedal by som nič nové slovami ,,bez motivácie to nejde, je to základ,,. Každý prikývne hlavou. Každý bude s nimi súhlasiť. Ostane to však len vyslovenou myšlienkou, ak my neurobíme nič. Ak si povieme, že na to nemáme.

 

Príležitosť minie väčšinu ľudí, pretože je oblečená v montérkach a vyzerá ako práca.

Thomas Edison

Ten, kto stratí peniaze, stráca veľa. Ten, kto stratí priateľa, stráca oveľa viac. Ten, kto stratí vieru, stratí všetko.

Eleanor Roosevelt

Vyššie uvedené citáty neznamenajú nič iné ako: ,,každý si je strojcom svojho šťastia,,. Tieto slová často odznejú ako len prázdna fráza. Ale je to naozaj pravda. Kým sa nepohneme my, tak sa nič nestane. Dokonca nám ani zlatá tehla z neba nespadne. Ale aj keď to vieme, tak nie vždy sa nám chce robiť niečo preto , aby sme boli šťastní. Vždy ma zarazí, keď vidím ľudí, ktorí nebojujú o svoje šťastie a nevedia sa správne motivovať. Preto by som vám rád v pár bodoch povedal o podstatnom aspekte nášho života, ktorým je motivácia.

 

Máme na výber?

Vždy je na výber. Lepšia otázka by však bola, že z čoho. Prvá možnosť je jednoduchá. Nemusíme robiť nič a vybrať si prehru. Niesť sa druhoradým životom a nezmyselne čakať na ,,zlatú tehlu,,. Lebo keď na pole nezasejete nič, burina vyrastie aj tak. Alebo máme druhú, ťažšiu možnosť - motivovať sa a dať životu nový rozmer. Myslieť a konať pozitívne. Starať sa o seba, snažiť sa splniť svoje ciele a sny.Jednoducho mať sa dobre. A motivácia je k tomu všetkému kľúčom.

 Výhovorky, výhovorky…

Z vlastnej skúsenosti vám možem povedať, že vyhováranie sa, odkladanie a malá sebadôvera nás najviac zabrzdí v plnení našich cieľov. Neodkladajte veci na zajtra, ak ich môžete spraviť už dnes. Podmienky nikdy nebudú ideálne. My si ich musíme vytvoriť sami. Dôverujte si, lebo to vás posunie najviac. Bez sebadôvery nesplníte svoje ciele. Verte si v každej situácii a výsledky sa dostavia. Dá vám to chuť a silu prekonávať ďalšie výzvy a viac vás to motivuje.Dajte si ciele

Tak ako je motivácia potrebná pre nás, tak sú potrebné ciele pre motiváciu. Pre každého je dôležité niečo iné. Niekto chce schudnúť, niekto získať lepšiu pracovnú pozíciu a zvýšiť svoj životný štandard, niekto zasa podávať stále lepšie a lepšie výkony v rôznych oblastiach. Nemusíte si dať jeden veľký cieľ, rozložte si to na jednotlivé menšie - krátkodobé ciele. Snažte sa ich plniť svedomito aj napriek tiaži okolností.

 

Užívajte si to

Majte úsmev na tvári a robte to s radosťou - je to predsa pre vás. Každý deň, každá hodina, každá minúta je jedinečná a prináša nám nové príležitosti. Nenechajte ich na seba čakať a chopte sa ich. Motivujte sa, a buďte motiváciou a príkladom pre iných. A hlavne si to užívajte.

 

 

Článok bol zobrazený: 1446Komentáre k tomuto článku:

 

Užívateľský panel

Vyhľadávanie

My na sociálnych sieťach

Reklama

Články       dnes: 0       mesiac: 1       celkovo: 11

Zobrazení článkov       dnes: 3       mesiac: 765       celkovo: 13850

Vyplatili sme       mesiac: 0€       celkovo: 1€

Copyright © 2014 Publikuj.sk - všetky práva vyhradené!